PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI RO46558871 · J13/2702/2022 · Municipiul Constanța, Constanța
PELICAN CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Municipiul Constanța, județul Constanța, înființată la 28 iulie 2022 și înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J13/2702/2022. Activitatea principală, conform codului CAEN 4120, este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale". Firma este în funcțiune și plătitoare de TVA (cod fiscal RO46558871). Conform bilanțului pe 2025, a raportat o cifră de afaceri de 2.446.301 lei, o pierdere netă de 84.796 lei, 1 angajat.
Date de identificare PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
- CUI / Cod fiscal
- RO46558871
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/2702/2022
- EUID
- ROONRC.J13/2702/2022
- Data înființării
- 28 iulie 2022 (4 ani)
- Forma juridică
- societate cu răspundere limitată (SRL)
- Stare
- În funcțiune
- TVA
- Plătitor de TVA
- Angajați (ultimul bilanț)
- 1
- Verificat la ANAF
- 27 august 2026
Sediul social PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
- Adresă
- STR. SABINELOR, NR.32, Municipiul Constanța, jud. Constanța, cod poștal 900690
- Localitate
- Municipiul Constanța
- Județ
- Constanța
Domeniul de activitate PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
- Cod CAEN principal (Rev. 3)
- 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Echivalent CAEN Rev. 2
- -
- Coduri CAEN secundare autorizate
- 12
- 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 – Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 – Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 – Construcții hidrotehnice
- 4299 – Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a.
- 4311 – Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 – Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Date de bilanț PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
| An | Venituri totale | Rezultat net | Datorii | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.446.301 lei | −84.796 lei | 424.326 lei | -95.079 lei | 1 |
| 2024 | 2.893.504 lei | 629 lei | 288.737 lei | -10.283 lei | 1 |
| 2023 | 416.992 lei | −10.280 lei | 279.313 lei | -10.913 lei | 1 |
| 2022 | 0 lei | −833 lei | 1.000 lei | -633 lei | - |
- ▲ Capitaluri proprii negative în 2025: -95.079 lei.
- ▲ Datoriile reprezintă 129% din activele totale în 2025.
- ▲ Pierdere netă în 2025: 84.796 lei.
- • Cifra de afaceri a scăzut cu 15% față de 2024.
Sursa: bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor (date.gov.ro). Sumele sunt în lei.
Contact și conducere PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
- Administrator
- Pe••• •••
- Scor de bonitate
- disponibil în cont
Telefonul, emailul și numele complet al persoanelor din conducere sunt vizibile cu un cont Leadero. Creează un cont de probă sau intră în cont.
Telefon, email și administratori pentru PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
Datele de contact, persoanele din conducere, scorul de bonitate și istoricul complet se văd în aplicația Leadero. Cu un cont de probă (14 zile, fără card) deschizi 10 firme pe zi, inclusiv pe aceasta.
Întrebări frecvente despre PELICAN CONSTRUCT S.R.L.
- Ce cod CAEN are PELICAN CONSTRUCT S.R.L.?
- Codul CAEN principal al firmei PELICAN CONSTRUCT S.R.L. este 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev. 3).
- Este PELICAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
- Da. PELICAN CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA, cu codul fiscal RO46558871.
- Când a fost înființată PELICAN CONSTRUCT S.R.L.?
- PELICAN CONSTRUCT S.R.L. a fost înființată pe 28 iulie 2022 și are o vechime de 4 ani.
- Ce cifră de afaceri a avut PELICAN CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
- În 2025, PELICAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.446.301 lei și o pierdere netă de 84.796 lei, cu 1 angajat.
- Cine este administratorul PELICAN CONSTRUCT S.R.L.?
- Administratorul firmei PELICAN CONSTRUCT S.R.L., conform Registrului Comerțului, este Pe••• ••• — numele complet, telefonul și emailul de contact sunt vizibile cu un cont Leadero.
- Unde are sediul PELICAN CONSTRUCT S.R.L.?
- Sediul social al firmei PELICAN CONSTRUCT S.R.L. este la adresa: STR. SABINELOR, NR.32, Municipiul Constanța, jud. Constanța, cod poștal 900690.
- PELICAN CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
- Da. La ultima verificare (27 august 2026), PELICAN CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune.
Firme cu același domeniu din județul Constanța
Cele mai mari firme active cu codul CAEN 4120 din Constanța, după cifra de afaceri.
- CONCRETE FARMCONSTRUCT SRL · Constanța
- HESTIA CONSTRUCTII MONTAJ SRL · Constanța
- CITY LAKE RESIDENCE SRL · Constanța
- COUNTRY ESTATE S.R.L. · Constanța
- MILLENNIUM DEVELOPMENT S.R.L. · Constanța
- DELTA FORCE CONSTRUCTION S.R.L. · Municipiul Constanța
- AMG OȚEL BETON SRL · Constanța
- 5M ENGINEERING, CONSTRUCTION & ARCHITECTURE S.R.L. · Sat Lazu, Comuna Agigea